Lokalita

Tiché prostredie v priamom dotyku s lesom, v blízkosti centra, športovísk, dopravnej infraštruktúry, či turistických atrakcií je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú mať na dosah prácu aj odpočinok.

Mesto Zvolen je známe nielen vďaka bohatej a slávnej histórii, ale aj vďaka svojej výhodnej a strategickej polohe. Tým, že je dopravnou križovatkou, umožňuje nám vycestovať na všetky svetové strany či už autom, autobusom, vlakom, ale i lietadlom z neďalekého letiska Sliač.

Aj poloha nášho bytového komplexu Pod Pustým hradom je strategická a ponúka okrem bývania v zelenej lokalite aj veľmi efektívnu priamu prístupnosť do neďalekého centra mesta Zvolen, ako aj priame napojenie na hlavné dopravné ťahy z mesta.

Bytový komplex sa nachádza na južnom okraji mesta v lokalite Pod Dráhy, na úpätí pohoria Javorie, v blízkosti sútoku riek Slatina a Hron. Je to tichá oblasť plná zelene, bez nadmernej dopravnej záťaže. Poskytuje jednoduchý prístup k centru mesta, k športovým areálom ( zimný štadión, futbalový štadión, tenisové kurty, wellness, kúpalisko Neresnica ), k turistickým chodníkom či cyklotrasám.

Strategická poloha komplexu Vám umožní rýchly prístup na všetky dopravné smery bez zbytočného zdržania sa v dopravných zápchach. Ideálne miestom pre tých, ktorí chcú mať na dosah prácu aj odpočinok.

Táto kľudná časť mesta Zvolen je vhodná pre ľudí, ktorí ocenia možnosť relaxu po príchode domov či už leňošením na terase, resp. balkóne alebo prechádzkou v prírode, ktorá je v priamom susedstve s naším bytovým komplexom. Tesná blízkosť lesa poteší nielen milovníkov lesnej fauny a flóry, ale aj hubárov.

Tých, ktorí sa plánujú presťahovať do Zvolena zo vzdialenejších častí Slovenska, by mohla zaujať aj bohatosť regiónu na minerálne a termálne pramene, ktoré poskytujú celoročne širokú škálu rekreačno-rehabilitačných aktivít a sú z bytového komplexu Pod Pustým hradom ľahko dostupné.

Mapa mesta Zvolen s umiestnením bytového komplexu

Mapa lokality

Vstupná brána do Pustého hradu
Zvolenský zámok
Zámok je aj najbohatšou obrazárňou na Slovensku s veľkou kolekciu starého umenia od 14. do 19. storočia.

Dostupnosť

V pešej dostupnosti sú zastávky MHD, ako aj zastávky diaľkových liniek. Autobusová a železničná stanica sú vzdialené cca 1 300m. Športoviská ako zimný štadión, futbalový štadión, či kúpalisko Neresnica sú dostupné peši do 10 minút.

Náučný chodník na Pustý hrad má svoj štart v tesnej blízkosti, tak ako aj cesta do rekreačnej zóny Červený medokýš. Centrum Zvolena s gotickým zámkom sú taktiež v pešej dostupnosti. 
 


Zastávka MHD: do 50 m
Letisko Sliač: 6 000 m
Rýchlostná cesta R1/R2: 500 m
Vlaková a Autobusová stanica: 1 300 m


Nakupovanie: 1 500 m
Lidl, Europa Shopping Center, Tesco, Kaufland, Billa


Zimný štadión: 200 m
Wellness: 1 200 m (hotel Tenis Zvolen)
Futbalový štadión: 1 500 m 


Zvolensky zámok: 900 m
Centrum mesta: 1 000 m


Náučný chodník na Pustý hrad: 400 m
Červený Medokýš: 2 500 m


Nemocnica: 2 000 m
Základná škola: 1 500 m
Materská škola: 1 500 m

Pohľad na Zvolen z Pustého hradu